Rzucanie palenia? Proste! Robiłem to ze 100 razy!

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Alfi, jak na razie tylko krytykujesz. A co byś zaproponował?
Żeby i palacze, i niepalacze mogli po równo, jednakowo, bez szkodzenia sobie nawzajem, pielęgnować swoje potrzeby. Bez wesołych odzywek wzajemnych typu "trochę dymku jeszcze nikomu nie zaszkodziło" oraz "palenie jest złe".
Oprócz osiedlania ich w gettach, pod szczelnymi kopułami, rzecz jasna;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

nimfa bagienna pisze:
Żeby i palacze, i niepalacze mogli po równo, jednakowo, bez szkodzenia sobie nawzajem, pielęgnować swoje potrzeby.
Wzajemnego szkodzenia sobie przecież nie było i nie ma. Niepalący nie robią niczego takiego, co by palącym szkodziło. I mają prawo do wzajemności.
Tyle.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ależ robią. Próbują przeszkadzać im w paleniu, wydając rozmaite zakazy. Z punktu widzenia palacza jest to szkodliwe oraz naganne.
Bo skoro trzeba szanować cudzą wolę - to wolę OBU stron, po równo. I do każdej grupy podchodzić bezstronnie, bez wychowywania się i stawiania zarzutów.
A więc?
;)
Ostatnio zmieniony sob, 08 sty 2011 16:07 przez nimfa bagienna, łącznie zmieniany 1 raz.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No i co z tego?
Stawiasz znak równości między agresją a obroną przed agresją.

A swoją drogą, kiedyś przeszkodziłem kieszonkowcowi w wyciągnięciu mi portmonetki z kieszeni. Straszny fanatyk ze mnie i to się chyba nie zmieni.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Błąd. Stawiam znak równości między "palę" a "nie palę". Nie wartościuję obu tych zjawisk.
No i dlatego pytam, jakie miałbyś propozycje. Z uwzględnieniem tego znaku równości, wyrażającego wolność, do której każdy wszak ma jednakowe prawo.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Yuki, wybacz, ale sprzątaczowi śmieci też śmierdzi.
O ile pracodawca cię nie oszukał, bo np. podpisując umowę uwzględniałaś, że jest zakaz palenia, to jest to po prostu kolejna uciążliwość pracy, za znoszenie których to uciążliwości ci płacą.
Ale współpracowników współczuję, zero empatii.

Alfi, usługi publiczne powinny być równo dostępne? I taki menel też powinien móc przespać się w restauracji? Jakim prawem go wygonisz?
Po drugie - ktoś ci zabrania wąchać dymu? A jak mi się wystrój nie podoba to mogę kazać restauratorowi go zmienić?

Z zaskoczeniem stwierdzam, że w ostatnim poście miałem pełną rację - ty naprawdę chcesz, by ktoś pałką zmieniał świat pod twoje widzi-mi-się.
Bo jak nie zmieni, to jesteś dyskryminowany.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No to przecież już powiedziałem: niech sobie palacze palą do upadłego, byle tylko niepalący mogli uniknąć wdychania ich dymu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Czyli jednak getta? Pytanie - dla palących czy niepalących?
;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

No-qanek pisze:Yuki, wybacz, ale sprzątaczowi śmieci też śmierdzi itd.
No-qanku, Ty tak na poważnie? W takim razie nie widzę sensu kontynuowania dyskusji.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Yuki - widziałam!:D To było bardzo dobre pytanie, po co je skasowałaś?

Dowcip polega na tym, że znak równości można postawić zawsze. Bo w sumie w imię czego mamy ograniczać wolność delikwenta, który zapuszcza nam rękę do kieszeni?;)
Ale kampanii przeciwko kieszonkowcom nie prowadzi się ze stronniczą bezstronnością, pod hasłem "niech robią co chcą, ale MNIE niech omijają z daleka". Natomiast kampania antypalaczowa próbuje wykorzystać właśnie pojęcie osobistej wolności. Palacze ciągną w swoją stronę, niepalacze w swoją. Każdy twierdzi, że to on wie lepiej i to on ma rację, która to racja jest lepsza, bo jest moja i najmojsza. I jedyna słuszna.

Z mojej strony - kluczem jest tolerancja. Popalam czasem. Nigdy w obecności niepalących, nigdy w gościach, nigdy przy małych dzieciach. Moich gości za palenie nie gonię. Zawsze mogę chatę wywietrzyć. Ale też i nie wartościuję zjawiska. Palisz - jest git. Nie palisz - jest git. W codziennym życiu odstawiamy na co dzień taki slalom między cudzymi a własnymi potrzebami, że jedna bramka więcej nie zrobi mi różnicy.
EDIT 1,2: kurnia, jak ja go nienawidzę
Ostatnio zmieniony sob, 08 sty 2011 16:39 przez nimfa bagienna, łącznie zmieniany 2 razy.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Co by nie było, jesteś na obcym terytorium.
O ile możesz stwierdzić, że przez tych współpracowników ta praca staje się dramatyczną, to nie widzę racji, żeby domagać się odebrania właścicielowi prawa do decydowania czy w jego budynku śmierdzi czy nie.

Bo nie zgodzę się z Ebolą, że do pracy chodzić trzeba. Nie trzeba, ludzie do pracy chodzą, żeby zarabiać, nie dlatego, że trzeba.

EDIT: To do Yuki, bo nimfa się wbiła
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Tak sobie śledzę temat i przy niektórych postach aż mi papieros z gęby wypada.
Co jest powodem tej histerii przeciw palaczom - pojęcia nie mam. Możliwe, że jestem czyimś ciemiężcą i niesamowitym terrorystą, tego nie wiem. Skoro tak przeszkadza wszystkim to moje palenie, to może w cholerę wycofać papierosy z obiegu? Każdy zyska. Niepalący nie będą musieli tego wąchać, ja zaoszczędzę szmal i zdrowie, a jedynymi pokrzywdzonymi będą państwo i koncerny tytoniowe.

Może lepiej nie popadać w paranoję, co? Podobna nagonka i szajba sprawiła, że w USA wprowadzono prohibicję. Jakie były efekty wiemy wszyscy.
A porównywanie palaczy do kieszonkowców jest, IMO, śmieszne.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

nimfa bagienna pisze:Yuki - widziałam!:D To było bardzo dobre pytanie, po co je skasowałaś?
Spękałam :-D
A poważnie, Nimfuś, uznałam, że jednak trochę pojechałam po bandzie z tym pytaniem. Nie chcę uderzać w ekstrema, żeby udowodnić swoje racje. Po prostu wychodzę z założenia, że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się "krzywda" innych. Ale jakoś zobiektywizowana, mierzalna (np. zachorowalnością na raka wskutek biernego palenia), a nie wyłącznie subiektywna. I to w sumie wszystko, co miałam do powiedzenia. No i nadal uważam, że człowiek kulturalny widzi coś więcej niż czubek własnego nosa ;-).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

To nie pękaj, bo ze stawiania dziwnych pytań biorą się najciekawsze dyskusje!:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ja zauważę tylko, że dalej nie wiem, kto tak ciemięży Alfiego, poza tym, że to jacyś tajemniczy ONI palacze.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ