F 70

dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć o obrazkach

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

F 70

Post autor: Yuki »

No i? :-)
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ładne... :P
<umyka z piskiem>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Witamy Margotę The Odważną. Za pierwszy wpis należy się goździk!
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie lubię goździków.
I w sumie nie wiem, dlaczego te zdjęcia są złe. Nie znam się na zdjęciach, ale trzecie mi się podoba. Ostatnie też. Nie przypominają fotografii tylko obrazy. Może to taki odpowiednik bełkotu w języku? Wygląda dobrze, ale jest niedobry - i tylko wyszkolone oko wychwytuje to, co dla takiego niewyrobionego laika jak ja jest w sumie w porządku? :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

One NIE są złe! Tylko INNE. I tu zaczyna się problem w odbiorze. Autor chciał pokazać, jak ta sama fotografia może wywołać diametralnie różny odbiór: od zachwytu po totalną negację. A wszystko dlatego, że skończyła się oczywistość, a zaczęła wyobraźnia ;-).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ale czy ich wadą/skazą nie jest, że naśladują malarstwo? Przecież fotografia ma tyle innych możliwości, niedostępnych malarstwu? Czy nie jest to samoograniczenie?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Ja "czuję" wręcz przeciwnie, pewnie dlatego, że sama nie potrafię wyjść poza ramy fotografii rozumianej jako technika odzwierciedlania rzeczywistości. Umiejętność kreacji to coś, co rozkłada mnie na łopatki. Poza tym, taka fotografia-obraz rozszerza pole interpretacji. To już nie jest tylko zdjęcie np. ptaka na gałęzi, to może być wszystko. I to potencjalne wszystko mnie fascynuje. To taki wizualny world-building.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Niewątpliwie w grafice Lord wyznaczył poziom. Tak wyszło.

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Czy naśladuje malarstwo? Pewnie takie wrażenie można odnieść. Ale powiem przekornie. Skoro malarstwo naśladowało fotografię zanim powstała, to czemu nie? :-)))
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Bo malarstwo próbowało pełnić funkcję fotografii, ale potem już nie musiało i sobie poszło. A fotografia po co ma kombinować z niedoskonałościami malarstwa (spoglądając z perspektywy fotografii, rzecz jasna), skoro może szukać form ekspresji sobie właściwych i rozwijać je dalej?
Nie mam tu na myśli ptaka na gałęzi czy innego jelenia na rykowisku, tylko ostrzejszego i naturalniejszego, bynajmniej. I nie mam pojęcia, jakie to mogą być formy ekspresji, bo zwyczajnie się nie znam na fotografii, na malarstwie też niespecjalnie - tak się po prostu zastanawiam, czy to nie jest takie zamknięcie, gdy ma się medium o większych możliwościach.

Ale fotki-obrazy z Galerii mi się podobały. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Moja przekora celowa. Niech malarstwo oddaje teraz :-D
A poważniej to najlepiej (moim zdaniem) jak poszukiwania nie mają żadnych ograniczeń, nie kierują się uwarunkowaniami, podobieństwami bądź ich brakiem. Podobnie z samo-wyznaczaniem kierunków, manier, estetyk, stylów. Chyba, że "samo" będziemy rozumieli dosłownie. Czyli niech samo się wyznacza.
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Brawo Autor! Piękne obrazy. Ponieważ jestem daltonistą, a i wrażliwość na sztukę mam dosyć tępą, nie potrafię nic mądrzejszego napisać. Po prostu mi się podobają.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Ja również nie będę się przyłączał do analizowania kwestii, których nie pojmuję i jedynie podpiszę się pod zdaniem Flamenca - mnie się również podobają. Zwłaszcza S-F.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Ekipa z Działu Graficznego Fta się cieszy!
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Z pewnym takim opoźnieniem chciałam podziękować za zwrócenie mojej uwagi na twórczość Wallina, coś w sobie zdecydowanie te prace mają, choć od robotów i scen batalistycznych wolę motywy pejzażowe (więcej takich pięknych jest na jego stronie). Bardzo wdzięczne na tapetę, mam taką ustawioną od czasu ukazania się numeru i jeszcze mi nie zbrzydła ;)
Aha, może warto było zaznaczyć w notce biograficznej, że autor projektował grafikę do znanych gier, m.in. Obliviona?
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ