Zima

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Zima

Post autor: Marcin Robert »

Jeszcze tylko zimy brakowało! Naprawiam w takim razie niedopatrzenie i zakładam nowy wątek.

A na przywitanie dwie piosenki (w pierwszej ucięło zakończenie):

Tatry zimą 1
Tatry zimą 2

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nie brakowało. Za-pew-niam Cię!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Oddam zimę w dobrym stanie. Nieużywaną. Sprawa pilna. :)))
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Ebola pisze:Nie brakowało. Za-pew-niam Cię!
Brakowało, brakowało. ;P To opowiedzcie w takim razie o waszych zimowych wycieczkach.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Odbyłam dzisiaj (przed chwilą niemalże) wycieczkę do sklepu spożywczego "Żabka", który znajduje się w bloku naprzeciwko. Czyli jakieś 20 m najwyżej.
Zmarzłam jak cholera. Nawet torebka mi zesztywniała z tego zimna.
Okazało się, że:
a. szpile z platformą na protektorze mają znakomitą przyczepność do zamarzniętego gruntu, są antypoślizgowe jak należy;
b. lód jest nierówny, przez co rośnie ryzyko utraty równowagi - utrzymanie stabilnej postawy wyprostowanej jest w tych warunkach prawie niemożliwe;
c. reasumując: w ekstremalnych warunkach mam +12 cm wzrostu, -80% prędkości. Do lansu premia za robienie porażającego wrażenia: płaszcz+ocieplane bojówki+szpile (kill efect: +100).

Poza tym: buty całe, nogi całe. Ani razu nie zaliczyłam gleby, za to zmarzłam jak cholera. Nie wynagrodziło mi to satysfakcji z pokonania w szpilkach 40 m po lodzie. Dopóki nie wypalę zapasu fajek, nie ruszam się z domu.

Oby do tego czasu nadeszła chociaż wiosna... :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Ja tam nie narzekam. Mam motywację by nosić kaszmirowe swetry, pić dużo grzanego wina i od czasu do czasu pożerać ciepłe przekąski (takie jak samosy z sosem curry, pieczywo z masłem czosnkowym, serem i ziołami, panierowane kalafiorki czy sałatka z cykorii z orzechami i tymiankiem) :))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ja dzisiaj odbyłem podróż do stolicy powiatu, a potem na drugi koniec tejże metropolii, i nie narzekam. Chociaż nie da się zaprzeczyć: zmarzłem trochę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Mam buty na taką pogodę, niestety, coś mi się porobiło i noga mnie od noszenia boli. Zasuwam więc w półbutach. I marznę.
Z drugiej strony, gdzie mi tam do Margo, która biega w szpilach. :))
Podobno jeszcze tylko kilka dni i Królowa Mrozu wraca na biegun... Yes, yes, yes!

e. kosmetyka
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Daleko za kolem podbiegunowym, w niejakiej miejscowosci Tromso jest dzisiaj -2 stopnie :) Cale zimno poszlo do was :)
42

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Wprawdzie ostatnimi laty publiczna komunikacja na Podhalu uległa totalnemu upadkowi, zapaści i degrengoladzie (z tego powodu przestałem reklamować Nowy Targ jako bazę turystycznych wypadów, do czego jeszcze kilka lat temu świetnie się nadawał), co utrudnia weekendowe wycieczki, ale pomimo tego udało mi się w tym roku:

1. Pierwszego stycznia odwiedzić platformę widokową na torfowisku Bór na Czerwonem. TUTAJ możecie obejrzeć jak wyglądała jesienią.

2. Przejść się Drogą pod Reglami a następnie do Doliny Strążyskiej w Tatrach.

3. Przejść grzbietem Pasma Gubałowskiego z Sierockiego przez Ząb (słynnym mieszkańcem tej wsi był Stanisław Bobak, obecnym zaś jest Kamil Stoch) na Gubałówkę, skąd zjechałem sobie kolejką do Zakopanego.

4. Wyprawić się Przełomem Dunajca (Drogą Pienińską) ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy.

5. Przejść z Jaszczurówki przez Dolinę Olczyską i Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

6. Podejść do schroniska na Kalatówkach.

Nie były to żadne wysokogórskie wyprawy, ale nie jestem samobójcą i nie będę wyprawiał się zimą na Rysy. :D Zdjęcia zrobiłem, lecz nie mogę ich na razie zamieszczać.

Poza tym jeszcze wspomnę, iż czwartego stycznia sfotografowałem zaćmienie Słońca, we mgle unoszącej się nad Białym Dunajcem.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Ilt pisze:Mam motywację by nosić kaszmirowe swetry, pić dużo grzanego wina i od czasu do czasu pożerać ciepłe przekąski (takie jak samosy z sosem curry, pieczywo z masłem czosnkowym, serem i ziołami, panierowane kalafiorki czy sałatka z cykorii z orzechami i tymiankiem) :))
Wegetariański sybaryta... ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Astronomiczna zima zbliża się już do końca. Powiedzcie jej coś dobrego na pożegnanie.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Marcin Robert pisze:Astronomiczna zima zbliża się już do końca. Powiedzcie jej coś dobrego na pożegnanie.
Wróć szybko... ;)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Paszła won!!!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Na pohybel jej!

ODPOWIEDZ