Pytania wszelakie

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Drap, drap, drap... Nie rozumiem, u mnie żaden wykładowca nie oczekiwał prezentu. Może nie byli to najwspanialsi nauczyciele jakich w życiu spotkałem, ale w kwestii oceniania bardzo uczciwi. Ale to może dlatego, że pierwszy rok i trzeba oddzielić ziarna od plew :).

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Cordeliane pisze:
Ilt pisze:zdajesz dobrze maturę z matematyki, zapisujesz się na studia matematyczne (czy co tam jeszcze się na to łapie) z programem stypendium unijnego i masz 1k złotych co miesiąc przez pół roku (bo zakładam, że nie zaliczasz semestru). Opcjonalnie zaliczasz, większość przedmiotów przepisując z wcześniejszych studiów i kończysz z 5.0, przedłużając okres dostawania kasy.
I uważasz, że to uczciwe?...
Akurat "uczciwość" w niekaralnym, legalnym sposobie dostawania pieniędzy niewiele mnie zajmuje? Interesuje? O, mam słowo: obchodzi.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Ilt pisze:Akurat "uczciwość" w niekaralnym, legalnym sposobie dostawania pieniędzy niewiele mnie zajmuje? Interesuje? O, mam słowo: obchodzi.
To bardzo smutne, współczuję głęboko.
Różne rzeczy można mówić na temat wchodzącej w życie reformy edukacji, ale utrudnienie życia darmozjadom wyjdzie na zdecydowany plus...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Ilt pisze:
Cordeliane pisze:
Ilt pisze:zdajesz dobrze maturę z matematyki, zapisujesz się na studia matematyczne (czy co tam jeszcze się na to łapie) z programem stypendium unijnego i masz 1k złotych co miesiąc przez pół roku (bo zakładam, że nie zaliczasz semestru). Opcjonalnie zaliczasz, większość przedmiotów przepisując z wcześniejszych studiów i kończysz z 5.0, przedłużając okres dostawania kasy.
I uważasz, że to uczciwe?...
Akurat "uczciwość" w niekaralnym, legalnym sposobie dostawania pieniędzy niewiele mnie zajmuje? Interesuje? O, mam słowo: obchodzi.
Niezwykle interesujące, Ilcie. Powiedziałbym, że jesteś wspaniałym przykładem systemu wartości zależnego od aktualnego kk/kc i innych ustaw.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Cordeliane, neulargerze - W czym problem? W tym, że widzę gdzie rozdają za bezdurno, marnują i trwonią pieniądze i nie waham się ich brać? Nie oszukuję, nie kłamię, nie składam fałszywego świadectwa, nie zobowiązuję się do niczego przyjmując to stypendium unijne. Stypendia przyznawane są dla najwyżej ocenianych studentów - zawsze się łapę. I kiedy nie znałem materiału, nie miałem możliwości przepisania części ocen wkładałem w to całkiem sporo wysiłku.

W jaki sposób jestem zgniły moralnie?

Swoją drogą było jeszcze jedno stypendium unijne na tę samą kwotę - tylko dla studentów kierunków zamawianych, którzy studiują (w ogóle) po raz pierwszy.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Z tego co napisałeś (i z tonu postów) można wnioskować, że odkryłeś pewnego rodzaju dziurę w systemie i ją wykorzystujesz. Ustawodawca czy inny twórca inkryminowanego przepisu czegoś zapomniał. Może faktycznie jest durny? Cordi, która jest niewątpliwie lepiej zorientowana w procedurze niż ja zarzuciła Ci nieuczciwość.
Interesujące jest to, że mało Cię to obeszło, napisałeś, że masz to równo gdzieś, dopóki działanie jest legalne:
Ilt pisze:Akurat "uczciwość" w niekaralnym, legalnym sposobie dostawania pieniędzy niewiele mnie zajmuje? Interesuje? O, mam słowo: obchodzi.
Innymi słowy etyka działania niewiele Cię obchodzi, dopóki to co robisz nie jest sprzeczne z prawem.
Ewentulnie można też wnioskować, że u Ciebie etyczne to to samo co legalne. W takim kontekście nawet pytanie o zgniliznę moralną nie dziwi. Postępujesz legalnie, ergo etycznie.
Nieprawdaż, Ilcie?
Dla jednak problem jest. Student któy zapisuje się na kurs (jakikolwiek, byle dotowany przez UE), nie mając najmniejszego zamiaru go skończyć chyba jednak wyłudza pieniądze.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Z tego co napisałeś (i z tonu postów) można wnioskować, że odkryłeś pewnego rodzaju dziurę w systemie i ją wykorzystujesz. Ustawodawca czy inny twórca inkryminowanego przepisu czegoś zapomniał.
O tak, teraz ten biedny ustawodawca płacze. Pacz cóżeś narobił, Ilcie!

I śmiem twierdzić, że inkryminowany Ilt poczucie moralności jednak ma, ale że nie polega ono na wzbranianiu się przed przyjęciem głupio rozdawanych pieniędzy.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Hunter
Mamun
Posty: 143
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011 17:21

Post autor: Hunter »

W pełni popieram Ilta i No-qanka wszyscy mają prawo ciągnąć od nas kase praktycznie za wszystko, stwarzając bzdurne podatki itp. wtedy jest git, a jak my, legalnie pieniążki zabierzemy to głos ludu się buntuje...

Stypendium nie dostaje się ot tak, trzeba na nie zapracować i zasłużyć. Nikogo nie powinny obchodzić motywacje, które przyświecają komuś kto ciężko pracuje by zdobyć te dodatkowe "wynagrodzenie"

Nie bądźcie takimi idealistami...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Cytując klasyka:
Dobrze - to jak Kali ukraść komuś krowy.
Źle - to jak ktoś Kalemu ukraść krowy.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

nimfo, ale ja jestem ciekawy czy ta twoja moralna świetlistość tak samo wykrzywia ci twarz na myśl, że państwo wyłudza pieniądze pod groźbą więzienia czy też odebrania własności siłą, że wedle swojego widzimisię zabrania innym zażywania i handlowania narkotyków, że ustanawia przymus szkolny, obejmując młodych swym niedźwiedzim uściskiem, że kontroluje twój sposób zarabiania na życie tysiącem przepisów, koncesji, że jeszcze do niedawna mogła cię, ot tak, zabrać na dziewięć miesięcy, a i teraz na wypadek wojny ojczyzna widzi cię w roli służącej, że nawet coś tak banalnego, jak postawienie chałupy na swoim skrawku ziemi wymaga od ciebie zdobycia na to zezwolenia, że nie możesz się zatrudnić bez zapłaty, przeznaczanego oczywiście tylko na twoją wygodę i bezpieczeństwo, ale egzekwowanego groźbą, haraczu?

Pytam poważnie.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ja tylko zacytowałam klasyka. Nie wiem, skąd wnioskujesz o tym, czy moja moralność jest świetlista, czy wręcz przeciwnie.
A na swoje pytanie odpowiedz sobie sam - zgodnie z własnymi zapatrywaniami oraz sumieniem.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Post No-qanka wygląda nieomalże jak manifest anarchisty. Ale ja tu tylko przechodzę.

NMSP

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Aś tam, od razu anarchisty:D Anarchia jest systemem - takim samym, jak każdy inny:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Młodzik pisze:Post No-qanka wygląda nieomalże jak manifest anarchisty.
E tam, od razu manifest.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ja tylko zacytowałam klasyka.
Aha, no jasne. Tak to już bywa, że od czasu do czasu cytuje się klasyka, nie chcąc nic przekazać, nie rzucając żadnej aluzji, ot czasem nie wiadomo skąd bierze się taka potrzeba.

Na co mam sobie odpowiedzieć sam? Pytam o twoje osobiste przekonania, nie o jakieś prawdy ogólne. Możesz odpowiedzieć cytując klasyka.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ