Rząd Światowy in spe...

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: neularger »

Juhani pisze:
Kordylion pisze:Upieram się przy negowaniu prawdy absolutnej z jednego, ale bardzo istotnego powodu - wszystko co nas otacza i co jest wewnątrz nas podlega ewolucji, zmianie. I to jest zauważalne zarówno przez szkiełko i przez oko. Skoro wszystko się zmienia, to dlaczego miałoby istnieć coś tak stałego (czytaj jednoznacznego ) jak PRAWDA ABSOLUTNA?
Wyobraź sobie psa. Nazwijmy go Azor. Najpierw jest puchatą kulką, potem większym, brązowym wielkołapem, później rozrośniętym kawałem uśmiechu, a na starość siwym, troszkę kulejącym chudziną.
Skoro cały czas się zmieniał, to dlaczego miałoby istnieć coś takiego, jak Azor?

Upieraj się jak chcesz, nie mam przecież możliwości przekonania Cię, dysponując takimi samymi ułomnościami, jakimi natura obdarzyła Ciebie. Chciałem tylko, abyś się zastanowił, czy Twój punkt widzenia jest aby na pewno jedynym słusznym. Ja w każdym razie dopuszczam możliwość, że nie jest.


Do Neu: czy to pan zamawiał chrupki?
Tak, dla mojego psa. Paprykowe... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: Alfi »

Juhani pisze:
Wyobraź sobie psa. Nazwijmy go Azor. Najpierw jest puchatą kulką, potem większym, brązowym wielkołapem, później rozrośniętym kawałem uśmiechu, a na starość siwym, troszkę kulejącym chudziną.
Skoro cały czas się zmieniał, to dlaczego miałoby istnieć coś takiego, jak Azor?
Bo Azor jest jak ongiś Partia. Ta sama, ale nie taka same.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: Kordylion »

Juhani pisze:Skoro cały czas się zmieniał, to dlaczego miałoby istnieć coś takiego, jak Azor?
Siła tego argumentu mnie przytłoczyła. Nie wiem co odpowiedzieć. Pewnie w tym miejscu można przytoczyć opowiastkę o ślepcach i słoniu, ale to i tak nic nie wyjaśni.
Do analizy tak ważkich:) spraw pewnie trzeba spojrzeć oponentowi w oczy przez stół, na którym stoi napoczęta flaszeczka z "baśniowym czynnikiem". Może kiedyś będzie okazja:)
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: Alfi »

Flaszeczka? Ja osobiście wolałbym kufle.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: nimfa bagienna »

Flaszeczka najpierw pusta, potem pełna, a potem im bardziej się do niej zagląda, tym bardziej pusta się robi.
Myślę, że to idealny rekwizyt do podobnej dyskusji.
Pantha rhei, jak powiedział Heraklit, napełniając krater winem!
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: Juhani »

Kordylion pisze:Do analizy tak ważkich:) spraw pewnie trzeba spojrzeć oponentowi w oczy przez stół, na którym stoi napoczęta flaszeczka z "baśniowym czynnikiem"
Wyznacz miejsce i czas!!!
(Oczywiście, że się nie stawię, ale przynajmniej się postawiłem!)


e. literki

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd Światowy in spe...

Post autor: Kordylion »

Juhani pisze:Wyznacz miejsce i czas!!!
(Oczywiście, że się nie stawię, ale przynajmniej się postawiłem!)
Szkoda, że się nie stawisz tylko postawiasz.
Nad Bałtykiem byłem i odpisuję na zaległości.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

ODPOWIEDZ