Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: nosiwoda »

Mnie kręci renault kangoo :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

A co na to Maciek?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: nosiwoda »

On by wolał transformersa, ale co zrobić.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Pewien dziesięciolatek, aktywny uczestnik jakiegoś kółka czy sekcji plastycznej w pewnym domu kultury, siedzi i zawzięcie coś szyje, używając jako materiału resztek starego kapcia.
- Co to ma być? - pyta starszy brat.
- Kołczan.
- Taki mały? To chyba dla krasnoludka?
Młodszy wyjaśnia z całą powagą, na jaką go stać:
- To będzie kołczanik na strzałki do łuków brwiowych.

W rzeczywistości dzieciakowi wpadł w ręce kawałek korzenia, w którym dopatrzył się sylwetki łucznika, więc musiał dla niego sporządzić stosowne akcesoria.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

W poniedziałek czy też we wtorek (kiedy to było ponad 20 stopni) byłem świadkiem pewnej sceny na naszym Betonplatzu.
Idzie sobie mama z dwiema latoroślami: Wojtuś, lat chyba 7, i Maciuś, lat przypuszczalnie 3. Maciuś właśnie skonsumował batonika i się umorusał.
- Wojtek, posiedź chwilę z Maćkiem na ławeczce - mówi mama. - Ja rzucę okiem na ogłoszenia przed domem kultury.
- Najpierw pójdziemy do fontanny - oświadcza Wojtek kategorycznie.
- Po co?
- Umyje mu buzię. Nie będę siedział z takim pomazańcem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: wioskowy głąb »

Taki młody, a już ateusz. Pomazańcem się brzydzi. Czy z takich dzieci wyrastają socjaldemokraci?

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Albo adwersarze dla naszego forumowego monarchisty-archeologa:-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Okazuje się, że siedmiolatek może być bardzo ambitnym kolekcjonerem.
Spacerowałem sobie nad naszym zalewem. Z przeciwnej strony szła sobie rodzinka: babcia, mamuśka, siedmiolatek i sześciolatek. Na trawniku obok dróżki leżały resztki wyciętego wcześniej drzewa. Starszy z chłopców najpierw podniósł cztery mniej więcej 30-centymetrowe patyki, a potem schylił się blisko metrową gałąź. Wtedy został ofuknięty przez jedną z pań i posłusznie gałąź odrzucił, po czym pokazał tamte cztery patyki i zapytał: "Ale taką kolekcję mogę mieć?"
Francuzi mają nazwę na każdy lub prawie każdy rodzaj kolekcjonerstwa. Np. kolekcjoner cegieł ze znakiem firmowym producenta to brickostampaphile. Ciekawy jestem, jak nazywa się kolekcjoner patyków.

A wcześniej byłem w Stokrotce. Rodzice z latoroślą płci męskiej, w wieku wczesnogimnazjalnym, podeszli do regału z owocami. Matka zaczęła się rozglądać za woreczkami zwanymi HDPE. Latorośl wtedy pokazała palcem: "Tu są woreczki ChWDP". Równocześnie dzieciątko z podejrzanie niewinną miną zerknęło na tatę. Tatuś spojrzał jakoś dziwnie, a potem się odwrócił.
Ów tatuś widywany bywa w niebieskim mundurze.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Będąc przejazdem w pewnej prowincjonalnej metropolii, a kanapek nie wziąwszy, wdepnąłem do pizzerii (tylko proszę bez donosów do mojej nadwornej pani doktor, która takie ekscesy stanowczo odradzała!). Od samego progu sześcioletni Maciuś, syn szefa firmy, poprowadził mnie za rękę do stolika.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Kruger »

Jak miło!
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Ma chłopak smykałkę do biznesu, jak widać.
Ostatnio w Stokrotce czterolatek stał z tatą w kolejce do kasy i w którymś momencie poruszył tą metalową bramką, która jest zamykana, kiedy "na kasie" nie ma kasjerki. Wtedy zauważył, że tabliczka ze znakiem zakazu wstępu jest pęknięta. Tatuś stwierdził, że ktoś musiał w nią mocno uderzyć. Dzieciątko spojrzało na niego dużymi jasnobrązowymi oczętami i z przejęciem zapytało: "Ale to nie ja?"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Rozpaczliwy okrzyk ośmiolatka nad gryzmołami starszego brata:
Jak ja mam przeczytać te hieronimy egipskie?!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: nosiwoda »

Starszy, czyli siedmiolatek, skarmiony przez babcię różnymi słodkimi i słonymi syfami, zwymiotował w czasie sikania (czyli generalnie słuszna koncepcja, wszystko trafiło tam, gdzie powinno).
Komentarz siedmiolatka: No tego to się nie spodziewałem.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Kruger »

Wczoraj mój młody wieczorem przed snem zażyczył sobie sesji przytualnia do taty. Dodam, dla porządku, ze po dwóch dniach weekendowych, w trakcie których spędził ze mną dużo czasu, bo żona w oba dni wybywała na ładnych parę godzin.
No i młody mi tłumaczy dlaczego - bo on tak bardzo nas oboje kocha ale on wie, że mamę częściej przytula i nie chce, żebym ja przez to czuł się przez niego poniżony, więc on teraz chce się poprzytulać ze mną.
Zaiste, głupie to te dzieci nie są.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

I jakie poczucie sprawiedliwości!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ