Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1714
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: jaynova »

Kruger pisze:bo on tak bardzo nas oboje kocha ale on wie, że mamę częściej przytula i nie chce, żebym ja przez to czuł się przez niego poniżony, więc on teraz chce się poprzytulać ze mną
Nie wiem, ile twój syn ma lat, ale powinieneś być z niego bardzo dumny. Masz szczęście, że twoje dziecko mówi o uczuciach, o tym, że cię kocha. Od większości dzieci dzisiaj ( a poobijałem się ostatnio o podstawówkę i przedszkole) rodzice nie słyszą dobrego słowa, tylko żądania.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: nosiwoda »

jaynova pisze:Od większości dzieci dzisiaj ( a poobijałem się ostatnio o podstawówkę i przedszkole) rodzice nie słyszą dobrego słowa, tylko żądania.
Prawdopodobnie dlatego, że rodzice tych dobrych słów dzieciom skąpią.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

A takie przejawy głębokiej troski, jak np. "Grzesiu, nie bij Pawełka, bo się spocisz"?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1714
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: jaynova »

Ja wolę to, co usłyszałem w Biedronce - "jak się nie będziesz uczył to skończysz jak ta pani na kasie" - do pierwszoklasisty jego babcia, a moja sąsiadka.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: nosiwoda »

Nie ma to jak wszczepianie pogardy dla innych od małego.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Kilka lat temu w którymś wątku opowiadałem o pewnym drobnym incydencie.
idzie sobie małżeństwo w wieku wczesnośrednim, a przed nimi dwóch chłopców, jeden na oko sześcioletni, drugi chyba o dwa albo trzy lata młodszy. Nagle spomiędzy bloków wychodzi niejaki Kowalski. Młodszy chłopiec go rozpoznaje i mówi: "O, Kowalśki, śkulwysiyn!" Starszy już się zbiera do udzielenia mu reprymendy - ale rodzice w tym momencie wybuchają śmiechem, bo młodsza latorośl mocno ich rozbawiła... Do dzisiaj pamiętam wyraz twarzy tego starszego. Chłopak prawdopodobnie właśnie odkrył, że ci o kilkadziesiąt centymetrów wyżsi gotowi są w każdej chwili o kant sempiterny potłuc wszystko, co wbijają do łba takim jak on.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1714
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: jaynova »

Alfi pisze:Chłopak prawdopodobnie właśnie odkrył, że ci o kilkadziesiąt centymetrów wyżsi gotowi są w każdej chwili o kant sempiterny potłuc wszystko, co wbijają do łba takim jak on.
Jeśli ojciec mówi synowi, by nie pił, nie palił i szanował matkę, sam pali pije i bije to wynik może być tylko jeden.

Widziałem już syna zwracającego się do babki per "ty stara (tu słowo uznawane za szczególnie obraźliwe w stosunku do kobiet)", za co ojciec wynagradzał go uśmiechem i gotówką.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: hundzia »

Patologie są wśród nas :/
FTSL
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1714
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: jaynova »

Gorzej, że wśród dzieci. Ale kto nie słyszał dwudziestki pięciolatków śpiewających chórem Ich Troje "za stosunek w dzień", ten gapa :). A ja słyszałem. Co najśmieszniejsze, przedszkolanki nie reagowały.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Sześcioraczki w Santo Domingo.
Linkuję wersję hiszpańskojęzyczną, bo nasze źródła nie podają imion - a mamusia zaszalała, oj, zaszalała!
Ale to nic. Ważne, że dzieciaki zdrowe, w dodatku tylko jedno w inkubatorze, reszta nawet tego nie wymagała.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Cordeliane »

Ranyboskie.
Ważą od 2,2 do 3,5 kilo każde. Znaczy absolutne minimum w sumie to ponad 13 kilo, a przecież same dzieci to nie cały przyrost wagi w ciąży. Biedna kobieta...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Małgorzata »

Przyrost wagi to drobiazg, najgorszy pewnie był przyrost objętości => wielki brzuch, bardzo wielki...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: hundzia »

Tragedia...
FTSL
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Keiko »

Klęska urodzaju ;)
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

Post autor: Alfi »

Idę sobie prawą stroną chodnika. Z przeciwnej strony kroczy babcia, a przed nią na rowerku pedałuje pięcioletni wnuczek. Dzieciątko jedzie swoją lewą, czyli wprost na mnie. Zbliża się do mnie na 5-6 metrów, a wtedy babcia mówi: "Patryk, objedź pana!" Patryczek zjeżdża na swoją prawą (chyba zresztą nie potrzebował przypomnienia, tylko po prostu się z tym manewrem nie spieszył), mija mnie i pyta: "Babciu, co to jest objedź?"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ