Zima

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Ech, młodzież nie zna starych dowcipów;).

A u nas przedpołudniowa gołoledź spłynęła, a potem spadł śnieg. Taki prawdziwy. Trochę tylko zbyt mokry. Ale wieczorem było tak jasno, cicho i czysto... Jasno mimo chmur, od tego śniegu. Mogłoby tak zostać na najbliższe 6-7 tygodni.
A przed chwilą komar się obudził i zaczął mi latać koło nosa. To się chyba nazywa naruszenie miru domowego.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

50-stopniowy skok temperatury w Czechach, i to w ciągu trzech dni. Od -35,5 do +14,5.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Pierwszy styczniowy grzmot.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Zima

Post autor: Marcin Robert »

Cześć! I jak Wam minął dzień, którego nie ma? Bo mnie - mimo ulewnego deszczu - całkiem przyjemnie.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Coś białego zaczyna lecieć z góry. A jeszcze wczoraj księżyc świecił jak nie przymierzając ryj pewnego aktora;).
Był kiedyś taki przesąd, że dni w okresie 13 do 24 grudnia zapowiadają pogodę na kolejne miesiące następnego roku. Ja jako dziecię prostoduszne stwierdziłem przed laty kilkudziesięciu, że to chyba nieprawda, bo nie pamiętam, by 18, 19 lub 20 grudnia był taki upał jak w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Jedna z sąsiadek (dziś już śp.) popatrzyła na mnie jakoś dziwnie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Zima

Post autor: Marcin Robert »

Początek astronomicznej zimy: dzisiaj o 11:44.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Gdzieś w okolicach Lublina, przy drodze, przy temperaturze -3 (Celsjusza, nie Fahrenheita), trwa koszenie trawy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Przed paroma godzinami szedłem sobie w padającym śniegu i nagle przypomniała mi się pewna hoża dziewoja, która bodaj 21 lat temu stwierdziła: "Zima się nawróciła!"
Albowiem większa jest radość w niebiesiech z jednej nawróconej... Czy jakoś tak.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

O 18:48 zerknąłem na termometr w reklamie apteki: było -8,5. Jutro rano ma być -16. Muszę włożyć pod kurtkę zimowy sweter, pierwszy raz od 17 lutego 2012r.
Zresztą ja i tak chcę na Madagaskar.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Od przedpołudnia do tej pory -5. Jednym słowem upał. Co tu robić, żeby się nie pocić?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Wiadomość w sam raz na zimę, która się zbliża wielkimi krokami: w Paryżu przy ulicy de Gravelle otwarta została restauracja dla naturystów. Nazywa się O'naturel.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Śnieg. Niedużo, ale jednak pada. Prawie od godziny.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Pierwszy w roku 2018 śnieg. Zaanonsowany zresztą wcześniej przez moje osobiste barometry w stawach barkowych, łokciowych i kolanowych.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Niniejszym dziękuję pani Fryderyce za to, że zadbała o mój komfort na spacerze przed chwilą. Dzięki temu, że dmuchała (niezbyt silnie zresztą) z południa, nad zalew nie dotarł smog z przylegającej do niego od północy dzielnicy willowej. A tam wieczorami palą w piecach jakimś badziewiem i po zmroku czasem trudno oddychać.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Zimno... Zimno... ZIMNO! :(((
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ