Raduj się kto może

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Regis »

Alfi pisze:A czy to prawda, że aktualnie trwają prace nad wegetariańską wieprzowiną? Bo koszerna, o ile wiem, już jest.
Moja znajoma będąc w USA jadła coś co miejscowi nazywali "wegetariańskim kurczakiem". Oczywiście, kurczaka tam nie uświadczyła a w smaku przypominał skrzyżowanie kartonu z ciastem drożdżowym. :P

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Metallic »

Kupiłem bilet na gwiezdne wojny :D I jaram się jak las tropikalny pieszczony napalmem.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Raduj się kto może

Post autor: Małgorzata »

Ha! Też kupiłam, ale wcześniej. Progenitura mnie zaciągnął do kasy w Mongolii, żebym wyjęła kartę i zapłaciła. Poczułam się jak mobilny bankomat. :/
No, ale to "Star Wars". Jak mogłabym odpuścić? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Metallic »

Małgorzata pisze: No, ale to "Star Wars". Jak mogłabym odpuścić? :)))
Pomijając fakt, że to SW, można by zacytować pewną reklamę: No co ty, dziecku odmówisz? :P
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Raduj się kto może

Post autor: Małgorzata »

Heh. Odmówiłabym, gdybym sama nie chciała iść. :P
Chyba nie jestem w targecie tej reklamy. Odkryłam, że odmawianie w ogólności przychodzi dość łatwo, gdy trzeba zadzierać głowę, nie ją pochylać. :)))

Ale nie w przypadku "Gwiezdnych Wojen", nie...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Raduj się kto może

Post autor: Mara »

Nie wiem, jak u was, ale u mnie premiera jest 16 grudnia. Niestety, najwczesniej pójdę do kina 18, bo Szanowny Małżonek jest teraz w Polsce i wraca dopiero 17, a chyba nie wybaczyłby mi do końca życia, gdybym nie zaczekała na niego z obejrzeniem "Gwiezdnych Wojen".
Staram się o tym nie myśleć, bo mnie szlag trafia (no, nie miał sobie kiedy polecieć do tego Krakowa :/).
42

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Raduj się kto może

Post autor: Mara »

Prelekcja poszła bez większego bólu, ale jeszcze muszę popracować nad wolniejszym mówieniem - jako jedyna prelegentka skończyłam przed wyznaczonym czasem :)
42

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: neularger »

A była runda pytań do prelegentki? I jak z "obcymi" norweskimi narzeczami?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Raduj się kto może

Post autor: Małgorzata »

Mara pisze:(Ciach!) ale jeszcze muszę popracować nad wolniejszym mówieniem - jako jedyna prelegentka skończyłam przed wyznaczonym czasem :)
Znaczy, połykałaś końcówki? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Raduj się kto może

Post autor: Mara »

Pytań nie było (yuuupi!). Miały być po całym panelu, ale się rozlazło (przeszli do następnego punktu programu) :)
Margota, nie połykałam, ale mam tendencję do szybkiego (chociaż wyraźnego) mówienia. Na mojej obronie miałam bardzo mało czasu i żeby się zmieścić, mówiłam jak karabin maszynowy. Komisja długo nie mogła wyjść z podziwu (to znaczy ja mam nadzieję, że to był podziw ;) ).
To seminarium to tylko taka próba generalna - w kwietniu mam półgodzinną prelekcję na ogólnokrajowym zjeździe archwistów. To dopiero będzie jazda. Do tej pory muszę dopracować wolniejsze mówienie ;)
42

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Metallic »

W najnowszym numerze "Kaczora Donalda" można za dziesięć złociszy bez grosza znaleźć oryginalny zestaw Lego Star Wars - wahadłowiec Kylo Rena. Taka mała rzecz, a tak cieszy :D Trochę nostalgia, jak się coś takiego kupuje po raz pierwszy od kilkunastu lat.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Raduj się kto może

Post autor: Mara »

Wczoraj w przypadkowym notesie znalazłam opowiadanie, o którym w ogóle nie pamiętałam, że je napisałam. Co ciekawsze, opowiadanie nie jest jakimś tam szkicem, ale ma rece i nogi czyli początek rozwinięcie i zakończenie. Pojęcia nie mam, kiedy je napisłam. To musiał być okres pisania doktoratu, kiedy takich pomysłów pozbywałam się z głowy jak najszybciej, żeby nie przeszkadzały w pisaniu tzw. poważnych rzeczy. A teraz mam prezent i to całkiem fajny :D
42

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Młodzik »

Daaaaawno mnie nie było, a powróciłem, by donieść, że zostałem inżynierem (wiem, że nieładnie jest się chwalić, ale nie potrafię się powstrzymać).

Awatar użytkownika
Amon
Sepulka
Posty: 82
Rejestracja: pn, 05 maja 2014 14:57
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: Amon »

Etam, dobrze jest się chwalić. Oczywiście jeśli ma się czym.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Raduj się kto może

Post autor: neularger »

Młodzik pisze:Daaaaawno mnie nie było, a powróciłem, by donieść, że zostałem inżynierem (wiem, że nieładnie jest się chwalić, ale nie potrafię się powstrzymać).
Gratulacje! :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ