Lato

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Lato

Post autor: Marcin Robert »

Wczoraj zjadłem ostatnie truskawki.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Leje i grzmi. A Interia zapewnia, że w moim grajdołku świeci słońce.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Zerknąłem na prognozę pogody na najbliższy tydzień i spociłem się;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Ech, dopiero w czwartek ma się przejściowo ochłodzić do 32 stopni. Ja chcę na Madagaskar!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Lato

Post autor: nimfa bagienna »

Wczoraj przed wyjściem z pracy sprawdziłam w necie temperaturę. Było 38 stopni. Wyszłam z budynku, szepcząc pod nosem: "A może to chodzi o kąt? Kąt padania promieni słonecznych? Abo cóś?" ;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Lato

Post autor: Kruger »

No, dało w palnik. Jeszcze dzisiaj czuję efekty.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

A to przecież już sierpień, w supermarketach niedługo zaczną grać "Last Christmas"...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

37 stopni było dzisiaj podobno, okno od zachodu, a wystarczy otworzyć wieczorem drzwi na balkon, żeby się jakiś durny szerszeń władował. Wczoraj zatłukłem jednego, dzisiaj następnego. Tylko patrzeć, jak mi jacyś ekoterroryści zaczną demonstrować pod drzwiami.
Ja chcę na Madagaskar.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Leje.
Podobno dzisiejszy dzień jest ostatnim z temperaturami powyżej 30 stopni. Jeszcze pod koniec przyszłego tygodnia ma być 27 - 28, a potem już stopniowe schodzenie w kierunku normalności.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Czy już wszyscy zakisili ogórki? Bo wczoraj dowiedziałem się z Trójki (Mann&Gacek), że powinny być zakiszone w dniu św. Bartłomieja, czy 24 sierpnia, czyli jutro.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Lato

Post autor: Małgorzata »

Trzeba poruszyć ten wątek, bo jest bardziej odpowiedni niż "Wiosna". W tym roku nie było wiosny. Po zimie nastąpiło lato. JEST GIT. Chyba po raz pierwszy w życiu strzaskałam się na słońcu jeszcze w kwietniu. Zwykle tak miałam dopiero w lipcu... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

A ja pierwszy raz w życiu widziałem akacje (poprawnie nazywane robiniami) zakwitające o dwa dni wcześniej niż kruszyny (pamiętam, że rz zakwitły równocześnie i byłem bardzo zdziwiony).
Dzisiaj po południu oddawałem się marzeniom o Madagaskarze. Ale podobno w sobotę schodzimy do 22 stopni - z dzisiejszych 30. Za to podoba mi się prognoza na przyszły tydzień dla Piwnicznej. Skoro na dole ma być między 21 a 24, to wyżej chyba przyjemny chłodek w cieniu buków i jodeł.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Lato

Post autor: Marcin Robert »

Każdego roku śliwy, czereśnie i jabłonie w ogródkach naprzeciwko mojego bloku zakwitały w pierwszej połowie maja, przekwitały zaś, kiedy zbliżała się jego połowa. W chłodniejszych latach cały ten proces w ogóle przebiegał dopiero w połowie maja. W tym roku jednak po raz pierwszy wszystkie te drzewa zdążyły zakwitnąć i przekwitnąć jeszcze w kwietniu. A czytałem gdzieś, że ten rok będzie chłodniejszy od poprzednich, bez żadnych rekordów klimatycznych.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Lato

Post autor: Małgorzata »

Wiśnie kwitną. Znaczy, jak nie pojawią się żadne przymrozki, zrobię nalewkę. Jest GIT. Poprzedniego roku nalewki było mało (bo wiśnie przemarzły), a dwa lata temu, gdy był urodzaj (bardzo słodkie i dobre wiśnie), jeszcze nie za dobrze umiałam, więc zrobiłam za mało i Progenitura z MonŻonem wychłeptali wszystko w parę miesięcy. W tym roku została mi jedna butelka (0,5 litra), czyli akurat na jedną nasiadówkę przed winobraniem. :)))

LATO! GIT-GIT-GIT! Cały czas ciepło i słonecznie. I niech tak zostanie jak najdłużej!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Lato

Post autor: Alfi »

Ok. 400m od mojego bloku jest taka jedna dziwna lipa, która ma zwyczaj zakwitać o parę dni wcześniej niż wszystkie inne. I ta lipa już jest w pełnym rozkwicie. Inne mają dopiero pąki. Zobaczymy, czy zdążą w maju. O ile dobrze pamiętam, rekord padł w 2014r.: lipy w moim grajdołku zakwitły 13 czerwca. Ciekawy jestem, czy w tym roku zdążą przed końcem maja. Oczywiście tego jednego dziwoląga nie liczę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ