Antysemici prawdziwi i urojeni

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Antysemici prawdziwi i urojeni

Post autor: Darth_Franek »

Wiesz, Generale.... Kilka postów temu napisałeś jakieś wezwanie do potępienia zachowania tzw. sług narodu. Mi się wydaje, że był to Twój opór przeciw cwaniactwu i karierowiczostwu. Czy zatem mam(y) Cię ogłosić "antysemitą" ? W linkowanym tekście Wildstein nie odciął się od Ziemkiewicza i nie widzę tam podgryzania.
A na temat Nieustraszonych Tropicieli Antysemitów mam swoje zdanie, wyrobione na bazie doświadczenia w lokalnym środowisku. Na przykład jako mianowany antysemita współorganizowałem spotkanie z Rabinem Gminy Żydowskiej z Wrocławia - na spotkaniu pojawiła się cała masa moich braci, Ciemnogrodzian, ale żadnego z tropicieli antysemityzmu nie uświadczyłem :). Podobnie podczas wspólnego (żydowsko-polskiego) porządkowania miejsc pochówku Starozakonnych (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie, bo chodzi o Żydów asymilujących się ze społecznością niemiecką w XIX i w pocz. XX wieku) - również ani razu nie pojawił się żaden wojujący tropiciel antysemityzmu (nie licząc M., ale on do wojujących w tej kwestii nie należy).

E: zamieniono ...ał na ...le
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Darth_Franek pisze: Podobnie podczas wspólnego (żydowsko-polskiego) porządkowania miejsc pochówku Starozakonnych (...) - również ani razu nie pojawił się żaden wojujący tropiciel antysemityzmu
A widziałeś kogoś, kto potrafiłby uporządkować cmentarz używając języka i strun głosowych, albo klawiatury komputera?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Darth_Franek »

No chyba nie :).

E: A mój kolega, "straszliwy" Ciemnogrgodzianin, prawicowiec i PIS-dzielec (dawniej PO), organizuje akcję upamiętnienia budynku dawnej synagogi poprzez wmurowanie (czy inne umocowanie) na jej frontowej ścianie dwu (czy też trój) języcznej tablicy pamiątkowej. Też wielokrotnie został okrzyknięty antysemitą. Wożąc na co dzień jarmułkę w aucie i prezentując profil o wyraźnie semickich rysach ;). Zresztą ksywę ma Chaimek :D.
Ostatnio zmieniony śr, 16 sty 2013 13:42 przez Darth_Franek, łącznie zmieniany 1 raz.
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Ależ ja jestem antysemitą! Chodziłem do jednej klasy z Zosią Goldfeld i Lonkiem Voglem - ale byli dla mnie tylko przyjaciółmi z ławy szkolnej. Na starość jednak stałem się antysemitą. Takim, który bezczelnie uzurpuje sobie prawo do wytykania rozmaitych nieprawości przedstawicielom Narodu Wybranego. Bo aktualnie można wytykać Rosjanom Katyń, Ukraińcom ludobójstwo na Wołyniu, Niemcom wiadomo co, Francuzom i Belgom kolaborację z Niemcami, ale Żydzi to wyłącznie naród wiecznie krzywdzonych cierpiętników. Jaruzelskiemu zarzuca się "czystki" w LWP w 1968 roku, podczas gdy chodziło tylko o to, żeby w wojsku przywrócić normalne narodowe proporcje (Żydzi zajmowali ponad 60% w aparacie partyjno-politycznym, 75% w kadrach i 45% w WSI).
Tak... na starość stałem się antysemitą.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Narsil »

ElGeneral pisze: Bo aktualnie można wytykać Rosjanom Katyń, Ukraińcom ludobójstwo na Wołyniu, Niemcom wiadomo co, Francuzom i Belgom kolaborację z Niemcami, ale Żydzi to wyłącznie naród wiecznie krzywdzonych cierpiętników.
Oj, Generale, chyba nieuważnie śledziłeś nasze kochane media (zwłaszcza te internetowe) podczas ostatniego konfliktu w Izraelu. Gros z nich malowała cudownie obiektywną wizję kochających pokój palestyńskich bojowników o wolność waszą i naszą (z naciskiem na to drugie), bohatersko walczących z okupującym "ich" ziemię barbarzyńskim narodem pejsatych morderców, co to palestyńskie dzieci przerabiają na macę. Już od ładnych paru lat Izrael wygrywa wszystkie konflikty na polu politycznym, ale przegrywa z kretesem pod względem "pijaru".
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

Generał pisze:(Żydzi zajmowali ponad 60% w aparacie partyjno-politycznym, 75% w kadrach i 45% w WSI).
Co było podstawą do podziału? Piszesz Żydzi wielką więc chyba masz na myśli obywateli państwa Izrael, tak?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Zaraz: to przed rokiem 1948 nie było Żydów pisanych dużą literą?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

Czy ja coś takiego twierdzę, Alfi? Zadałem pytanie i dokonałem ekstrapolacji na czasy po powstaniu państwa Izrael...
Zastanawia mnie jak dokonano podziału na Zydów i nie-Żydów.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Mówiąc o "obywatelach państwa Izrael", zagalopowałeś się trochę. Bo "Żyd" to narodowość, niezależnie od obywatelstwa (utożsamianie narodowości i obywatelstwa to wynalazek francuski).
Mówiąc o wyznawcy judaizmu, chyba pisze się "żyd", małą literą. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Darth_Franek »

Darth_Franek pisze:spotkanie z Rabinem Gminy Żydowskiej z Wrocławia
Muszę dokonać korekty. Spotkanie było nie z Rabinem Gminy, tylko z Rabinem Wrocławia i Śląska. Co do gminy, to bodajże jej przewodniczący uczestniczył w akcjach porządkowych i rozwiewał moje wątpliwości odnośnie pozostawienia macew samym sobie. Sam Rabin Izaak chyba już w wrócił do Izraela.

Za pomyłkę przepraszam.
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

neularger pisze:Zastanawia mnie jak dokonano podziału na Żydów i nie-Żydów.
Normalnie. Jak ktoś w dokumentach w rubryce "narodowość" wypisuje "żydowska", (a tak było przed rokiem 1968) to raczej nie jest Chińczykiem, prawda?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

No tak. Teraz jasne. Faktycznie wyróżnik przejrzysty i nie budzący wątpliwości.
Doskonały do usuwania ludzi z takich czy innych stanowisk i robienia miejsca dla tych co sobie wpisali do rubryk "polska" i "robotniczo-chłopskie". ;)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Nie rozumiem, czego się czepiasz. Składając podanie o przyjęcie na WAT w rubryce narodowość wpisałem "polska". Miałem kolegę, który uważał się za Białorusina i taką narodowość wpisał w tej rubryce. Co pisali inni, nie mam pojęcia. Co do pochodzenia - wpisałem "inteligenckie". A co miałem wpisać? Ojciec nie był chłopem ani robotnikiem. Gdy zdawałem na WAT było 4,1 kandydata na jedno miejsce. Zdałem i zostałem przyjęty. Chcesz wiedzieć coś jeszcze?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

A pewna pierwszoklasistka w pewnej zawodówce nie wiedziała, co wpisać w rubryce "pochodzenie społeczne". Zerknęła do kolegi, zobaczyła, że wpisał "chłopskie", więc wpisała "babskie".
BP NMSP
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

Zdałem i zostałem przyjęty. Chcesz wiedzieć coś jeszcze?
Ależ już nic. Dowiedziałem się już wszystkiego czego chciałem w temacie. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ